computerbellross.com replica bell and ross fake tag heuer https://www.businesstagheuer.com/ fake tag heuer tag heuer replica fake tag heuer showtagheuer newstagheuer.com tag heuer monaco replica computertagheuer.com fake tag heuer franck mueller replicas https://www.businessfranckmuller.com/ franck muller replicas
Uncategorized

Anorgazmia pojawiająca się u mężczyzny

Wiele pań uważa, iż orgazm nie jest im w ogóle potrzebny, żeby mogły uznać stosunek za w pełni satysfakcjonujący – wiele spośród przedstawicielek płci pięknej przez całe swoje życie nie dowiaduje się, czym jest właśnie ta chwila. U panów brak jakichkolwiek orgazmów postrzegany jest już trochę bardziej tragicznie. Z uwagi na fakt, iż mężczyźni niejako zaprogramowani są na osiąganie orgazmów, ich występowanie bywa skomplikowane i uciążliwe. Nie wolno jednakże tego typu sytuacji zlekceważyć – brak orgazmów nie stanowi powodu do wstydu, ale daje sygnał, iż konieczne jest podjęcie działania celem zaspokojenia potrzeb organizmu.

Na czym właściwie polega orgazm osiągany przez mężczyznę?

Rozdzielenie u panów momentu ejakulacji i orgazmu może być problematyczne. Jednakże ejakulacja, czyli prościej mówiąc wytrysk stanowi następstwo erekcji. Orgazm zaś jest towarzyszącym mu fizycznym i psychicznym odczuciu satysfakcji i odprężenia. Uznawany jest on za stan największego seksualnego podniecenia, zaś jego osiąganie to najlepsze wynagrodzenie udanego seksu. Wbrew skojarzeniom orgazmów z penisem, nie do końca wiąże się on z odczuwaniem satysfakcji. Niewątpliwie największe odczucia będą towarzyszyły intymnym okolicom, jednakże orgazm stanowi napięcie wielu mięśni, które zlokalizowane są w różnorodnych częściach ciała.

Jest rezultatem słabszych i silniejszych skurczy, przyspieszonej akcji serca i przyspieszonego oddechu. Ponad wszystko jednakże wypływająca z niego satysfakcja leży w ośrodku nagrody zlokalizowanym w mózgu, w miejscu, które warunkuje także mechanizmy psychologiczne. Można więc łatwo zauważyć, iż istnieje różnica między orgazmem i wytryskiem. Fakt zachodzenia ejakulacji bez satysfakcji zdaje się być w tym momencie bardzo realny. I często bywa. Orgazmy u mężczyzn mogą nie występować.

Anorgazmia występująca u mężczyzn

Anorgazmia u mężczyzn zdaje się być nierzadko zabawna, ale w żadnym razie taka nie jest. Nierzadko przyczyny braku orgazmów należy szukać w braku seksualnej satysfakcji, nie biorąc pod uwagę tym samym, iż orgazm tylko z założenia u panów występuje w takim samym czasie co ejakulacja. Trzeba jednakże podkreślić, iż czasem powód anorgazmii to nie brak satysfakcji jako takiej, ale przedwcześnie występujący wytrysk, który wymaga już konsultacji. Najważniejszych przyczyn niezdolności do osiągania orgazmów trzeba poszukiwać pośród fizjologicznych i psychologicznych aspektów. Schorzenia tarczycy, problemy z prawidłowym wydzielaniem hormonów (w takim wypadku nazbyt niski poziom testosteronu) albo też zaburzenia mózgowej przysadki tyczą się powodu fizjologicznego.

Podłoża fizycznego anorgazmii trzeba jednakże poszukiwać również w aktywnych albo przebytych schorzeniach (tym bardziej w okolicy krocza), operacjach i zabiegach, jak i urazach członka. Wykluczenie tego typu symptomów może zasugerować, iż problem tkwi trochę głębiej, bowiem w psychice. Przekonanie, iż mężczyzna może wszędzie i zawsze jest infantylne i mocno krzywdzące. Gotowość fizjologiczna do odbywania stosunku seksualnego nie oznacza wcale psychicznej gotowości. Strach przed zarażeniem chorobami wenerycznymi czy też niechcianą ciążą, przeżycia traumatyczne mające związek z seksem (molestowanie, kazirodztwo, gwałt), stany depresyjne, niska samoocena niwelują skutecznie chęć do stosunku seksualnego. Społeczeństwo, które pozbawione jest jakiejkolwiek empatii węszące w męskiej anorgazmii okazję do drwin, również nie jest pomocne. Tak samo jak środowiskowe warunki – traktowanie seksualności w roli tematu tabu, stres i przemęczenie to pośrednia przyczyna tejże dolegliwości.

Join The Discussion