computerbellross.com replica bell and ross fake tag heuer https://www.businesstagheuer.com/ fake tag heuer tag heuer replica fake tag heuer showtagheuer newstagheuer.com tag heuer monaco replica computertagheuer.com fake tag heuer franck mueller replicas https://www.businessfranckmuller.com/ franck muller replicas
Uncategorized

Ból i pieczenie penisa – czym jest spowodowane?

Infekcje intymne to rodzaj dolegliwości, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Panowie, którzy borykają się z bólem i pieczeniem penisa, rzadko kiedy chcą udać się do lekarza, ponieważ swoją przypadłość uważają za coś wstydliwego. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż niepokojące objawy, które nie zostaną wyleczone, mogą spowodować, że dojdzie do bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jakie infekcje w sferze intymnej najczęściej dotykają mężczyzn oraz w jaki sposób należy ich unikać. 

Skąd biorą się infekcje w sferach intymnych?

Pojawienie się infekcji w sferze intymnej może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak seks bez prezerwatywy, korzystanie z publicznych toalet lub nieodpowiednia higiena miejsc intymnych. Problemy związane z dolegliwościami miejsc intymnych mogą dotykać zarówno kobiety jak i mężczyzn. Niestety, mnóstwo mężczyzn po zaobserwowaniu u siebie objawów lekceważy je i w dalszym ciągu odbywa stosunki seksualne mimo ogromnego bólu. Skutkuje to tym, iż infekcja pojawia się również u ich partnerek.

U mężczyzn infekcja jest spowodowana zazwyczaj zakażeniem bakteryjnym, jednak nie zawsze. Problemy mogą być spowodowane także wirusami lub grzybami. Do najczęstszych dolegliwości w sferach intymnych wśród mężczyzn zaliczamy:

  • grzybicę penisa,
  • zapalenie cewki moczowej,
  • opryszczkę narządów płciowych.

Zdecydowanie najczęściej zakażenie ma miejsce w trakcie stosunku seksualnego. Co ważne: do zakażenia może dojść nie tylko podczas seksu pochwowego, ale również analnego. W przypadku, gdy w trakcie stosunku pojawiły się jakieś otarcia lub niewielkie urazy, chorobotwórcze patogeny mają ułatwione przedostanie się do organizmu. Czasami dzieje się tak, że reakcje alergiczne lub podrażnienia wywołują substancje zawarte w prezerwatywach. Problemy mogą być wywołane także sytuacją, w której partnerzy nie stosują odpowiednich zasad higieny.

Co zrobić, gdy penis boli?

Rozwój infekcji miejsc intymnych wśród mężczyzn daje określone objawy. Najważniejszym objawem jest odczucie pieczenia, bólu, swędzenia i pieczenia. Czasem może nawet pojawić się wysypka lub pęcherze na penisie. Zdarza się, że mężczyźni dotknięci infekcją miejsc intymnych odczuwają dodatkowy ból w trakcie stosunku seksualnego. Warto wiedzieć, iż są również przypadki, w których infekcja sfer intymnych rozwija się w sposób całkowicie bezobjawowy. Z tego względu tak ważne jest, aby zarówno kobieta jak i mężczyzna odbywający stosunek seksualny dbali o przestrzeganie odpowiednich zasad higieny.

Nie wolno również lekceważyć jakichkolwiek, nawet najmniejszych objawów, które mogłyby świadczyć o tym, iż w sferze intymnej dzieje się coś złego. Konsekwencje zbyt późnego wprowadzenia leczenia mogą być bardzo groźne. O jakich konsekwencjach mowa? U panów nieleczone infekcje sfer intymnych mogą doprowadzić do choroby Peyroniego (jest to skrzywienie penisa, które powoduje, iż mężczyzna nie może osiągnąć wzwodu, co uniemożliwia odbywanie stosunków seksualnych), zapalenia najądrza lub zapalenia gruczołu krokowego.

Wizyta u lekarza? Im szybciej, tym lepiej!

Mężczyźni, którzy odczuwają u siebie niepokojące objawy, powinni jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Niestety, wielu z nich tak bardzo wstydzi się swojej przypadłości, iż odciągają jak tylko mogą w czasie pójście do specjalisty. To duży błąd. Szybkie zdiagnozowanie problemu pozwala na wyleczenie danej dolegliwości oraz ograniczenie ryzyka powstania jakiegoś groźnego powikłania w postaci wcześniej wymienionej choroby Peyroniego.

 

Join The Discussion