computerbellross.com replica bell and ross fake tag heuer https://www.businesstagheuer.com/ fake tag heuer tag heuer replica fake tag heuer showtagheuer newstagheuer.com tag heuer monaco replica computertagheuer.com fake tag heuer franck mueller replicas https://www.businessfranckmuller.com/ franck muller replicas
Uncategorized

Lubrykant- czym jest i jaki wybrać?

Lubrykant to produkt dosyć często wykorzystywany podczas stosunku płciowego. Jego zadaniem jest poprawienie jakości współżycia, zwłaszcza w przypadku suchości pochwy. Taki środek potęguje także doznania obojga partnerów, urozmaica seks i zapewnia więcej wrażeń. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lubrykantów, niektóre mają działanie rozgrzewające czy posiadają przyjemny zapach. Lubrykant określany jest również mianem żelu intymnego albo nawilżającego. Ta substancja ułatwia odbycie kontaktu seksualnego, dzięki niej stosunek staje się całkowicie przyjemny i pozbawiony jakiegokolwiek dyskomfortu.  Lubrykanty wybierane są nie tylko w przypadku suchości pochwy, ale także okazują się pomocne w ułatwieniu zbliżenia analnego. Są one także chętnie kupowane przez pary, które lubią eksperymentować w łóżku, dla których seks nie może być jedynie rutyną.

Na jaki lubrykant warto się zdecydować?

Decydując się na tego rodzaju produkt, należy przede wszystkim zastanowić się nad swoimi potrzebami. Jeśli nie będziemy z niego często korzystać, nie warto wybierać środka o dużej pojemności. Wystarczający okaże się niewielki pojemniczek, który zużyjemy w ciągu 3 miesięcy po otwarciu. Komfortowe w używaniu są zwłaszcza te produkty, które można łatwo wycisnąć przy użyciu pompki. W ten sposób zadbamy również o higienę, która jest bardzo ważna podczas zbliżeń. Środek powinien być również dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli nasza skórna jest skłonna do podrażnień i reakcji alergicznych, wówczas zdecydujmy się na środek hipoalergiczny o naturalnym i bezpiecznym składzie.

Na rynku znaleźć można wiele produktów o różnych kształtach, kolorach oraz zapachach. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie jednak zakup lubrykanta na bazie wody, który jest bezbarwny i bezwonny. Nie wpływa on negatywnie na prezerwatywy, a nasza narządy intymne będą go również dobrze tolerowały. Zmyje się on także ze skóry bez żadnego problemu. Popularnością cieszą się ostatnio żele smakowe i zapachowe. Pozwalają one na kreatywną zabawę w łóżku, nie są jednak tak bezpieczne, jak produkty hipoalergiczne. Zwiększają one ryzyko infekcji, oprócz tego mogą posiadać w składzie cukier, który sprzyja rozwojowi grzybów oraz bakterii. Lepszym wyborem będzie żel zawierający sztuczne słodziki. Lubrykanty silikonowe gwarantują lepsze nawilżenie aniżeli produkty na bazie wody.

Takie preparaty mają jednak wyższą cenę, trudniej się je zmywa i mają kleistą konsystencję, która nie wszystkim może odpowiadać. Silikonowe lubrykanty niestety niekiedy doprowadzają do uszkodzenia gadżetów erotycznych. Polecane są głównie do seksu w wodzie i seksu analnego. W sprzedaży znajdują się również żele stymulujące, o działaniu rozgrzewającym czy chłodzącym. Dzięki nim, narządy intymne zostają bardziej uwrażliwione na dotyk.

Dlaczego warto stosować lubrykanty?

Takie produkty sprawiają, że czerpiemy więcej radości i przyjemności z seksu. Eliminujemy ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych, spowodowanych suchością pochwy. Nie groźne są nam także otarcia pochwy, które doprowadzają nawet do infekcji. Zbliżeniowi intymnemu nie towarzyszy również ból. Zachowamy wysoką jakość współżycia, a wyższą satysfakcję będzie czerpał z seksu również nasz partner. Lubrykanty są także metodą na ożywienie życia seksualnego i wprowadzenie trochę nowości. Doskonale sprawdzają się podczas masażu, potęgując odczuwane doznania obojga osób. Co ważne, istnieje tak bogaty wybór środków nawilżających, że każda para znajdzie coś idealnego dla siebie. Produkt, który sprawi, że będzie ona czerpała z seksu jeszcze więcej przyjemności niż dotychczas.

Join The Discussion