computerbellross.com replica bell and ross fake tag heuer https://www.businesstagheuer.com/ fake tag heuer tag heuer replica fake tag heuer showtagheuer newstagheuer.com tag heuer monaco replica computertagheuer.com fake tag heuer franck mueller replicas https://www.businessfranckmuller.com/ franck muller replicas
Uncategorized

Męska dyspareunia

Męska dyspareunia oznacza odczuwanie przez mężczyznę bólu podczas stosunku. Ból w okolicy narządów płciowych pojawia się sporadycznie lub uporczywie i jest związany z aktywnością seksualną. Ból może również wystąpić podczas wytrysku. Może powodować nie tylko cierpienie fizyczne, ale także poważne cierpienie psychiczne. Badania medyczne wskazują, że około 1–5% mężczyzn odczuwa takie dolegliwości w czasie współżycia seksualnego. Dyspareunia występuje częściej u mężczyzn, którzy mają nieobrzezany napletek.

Męska dyspareunia – jakie są tego przyczyny

 • Choroba Peyroniego
 • Stulejka (niezdolnością do odsłonięcia żołędzi prącia)
 • Krótkie wędzidełko napletka
 • Ból po operacji korekcji przepukliny pachwinowej
 • Niedrożność / torbiel nasieniowodu
 • Infekcje narządów płciowych
 • Zapalenie jąder
 • Choroby zapalne układu moczowo-płciowego
 • Śródmiąższowe zapalenie pęcherza / zespół bolesnego pęcherza
 • Choroby dermatologiczne – liszaj twardzinowy, zapalenie żołędzi, zapalenie żołędzi i napletka
 • Rak prącia
 • Uraz psychiczny
 • Skutki uboczne leków.

Dyspareunia u mężczyzn – źródła bólu

Bolesne odczucia podczas stosunku, choć rzadkie, występują u mężczyzn. Jeśli napletek nieobrzezanego penisa jest zbyt napięty, mężczyzna może odczuwać ból podczas erekcji. W trakcie wytrysku lub bezpośrednio po nim mężczyzna zaczyna odczuwać silny ból, który zwykle ustępuje po kilku minutach, ale może utrzymywać się dłużej. Ból po ejakulacyjny należy odróżnić od bolesnego wytrysku spowodowanego zapaleniem pęcherzyka nasiennego zlokalizowanego w cewce moczowej. Może być wskazana jest operacja mikrochirurgiczna. Brak higienicznej pielęgnacji nieobrzezanego penisa może prowadzić do nagromadzenia smegmy lub infekcji pod napletkiem, które podrażniają główkę prącia podczas stymulacji seksualnej.

Tego problemu można uniknąć, regularnie odciągając napletek i myjąc okolice żołędzi mydłem i wodą. Problemy i infekcje cewki moczowej, pęcherza, prostaty i pęcherzyków nasiennych mogą powodować pieczenie, swędzenie lub ból podczas wytrysku lub po nim. Innym możliwym źródłem bólu lub dyskomfortu u mężczyzn jest choroba Peyroniego. W przypadku tej choroby włókniste tkanki i złogi wapnia tworzą się w przestrzeni powyżej i między ciałami jamistymi prącia. Ta forma zwłóknienia powoduje ból i zginanie prącia podczas erekcji. W ciężkich przypadkach może to zakłócać erekcję i współżycie. W niektórych przypadkach leczenie tego problemu może być skuteczne

Ponieważ aktywność seksualna przynosi mężczyznom nieprzyjemne, bolesne doznania, często zaczynają oni unikać stosunku płciowego, mogą mieć problemy z erekcją lub orgazmem. Chociaż skurcz mięśni jest bezpośrednią przyczyną bólu, zaburzenie to ma głębokie psychologiczne korzenie. Eksperci uważają, że mężczyźni podatni na to zaburzenie doświadczają ukrytego poczucia winy w związku z przyjemnością seksualną, ambiwalencji w stosunku do partnera i mają tendencję do tłumienia uczucia złości i irytacji. W takim przypadku potrzebna jest pomoc psychologa.

Inne przyczyny dyspareunii u mężczyzn

Problem najczęściej obejmuje obszar żołędzi penisa i może wynikać również z suchości pochwy partnerki, z którą mężczyzna uprawia seks lub pochwicy. Inną przyczyną, którą skazują mężczyźni jak źródło bólu podczas współżycia są prezerwatywy. Czasami zdarza się, że w czasie ich używania mężczyzna nie osiąga erekcji i musi rozpocząć przyjmowanie tabletek takich jak Viagra. Ponadto przyczyną dyspareunii u mężczyzn jest materiał, z jakiego są wykonane prezerwatywy a mianowicie lateks. W takim przypadku należy rozważyć produkty silikonowe.

Join The Discussion